FAQ

Jak długo produkt nadaje się do użycia (po zmiksowaniu)?

Czas, w którym powinniśmy zużyć produkt zależy bezpośrednio od jego rodzaju. Dla większości produktów Arturo wynosi co najmniej 20 minut. Istnieją jednak produkty (1 komponent na bazie wody), które mają  dłuższy czas realizacji. Aby sprawdzić dokładny czas realizacji swojego produktu, zapoznaj się z jego dokumentacją.

 Jak długo powinno się mieszać komponenty?

Przy dwuskładnikowych mieszankach, czas miksowania to co najmniej 2 minuty. W przypadku trzech komponentów, czas mieszania powinien być wydłużony co najmniej o 1 minutę. Pamiętać należy, że dobra mieszanka zapewnia spójny produkt i daje najlepsze efekty.

Po jakim czasie designerska żywica Arturo jest zdatna do używania?

Po nałożeniu ostatniej warstwy podłogi żywiczne można zacząć po niej chodzić po trzech dobach, a po siedmiu dobach czyścić za pomocą wody i specjalnych środków.

Czy designerska żywica jest odporna na wszystko?

Nie, designerska żywica nie jest odporna na wszystko. Jest jednak prawdą, że większość syntetycznych posadzek żywicznych w większym lub mniejszym stopniu jest odpornych chemicznie. Mimo to istnieją substancje lub produkty, które mogą zaszkodzić naszym podłogom. Aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat należy zapoznać się z Wykazem odporności chemicznej w zakładce Do pobrania.

Czy zastosowanie gruntu jest zawsze konieczne?

Nie, grunt nie zawsze jest konieczny. Nie decyduje on o przyczepności. Unipro zaleca stosowanie podkładu np. pod zaprawy. Pod posadzki żywiczne w szczególnych sytuacjach Unipro również zaleca stosowanie gruntów.

Czy podłoże musi być zawsze piaskowane/ szlifowane?

Nie, nie wszystkie podłoża muszą być piaskowane. Unipro zaleca piaskowanie w przypadku podłoży o dużej gęstości, które nie są chłonne. Szlifowane bądź piaskowane muszą być także podłoża brudne, należy to zrobić, aby uzyskać dobrą przyczepność.

Ile wynosi całkowity czas aplikacji designerskiej podłogi żywicznej?

To zależy od rodzaju wykorzystanego systemu. Istnieją podłogi, które można wylać w ciągu dwóch dni, ale są również takie systemy, których montaż zajmuje od czterech do pięciu dni (np. podłogi-zaprawy z warstwą uszczelniającą).

Jak jest różnica między podłogą samopoziomującą a powłoką?

Różni je przede wszystkim grubość i metody aplikacji. Samopoziomujące podłogi są wylewane, a ich grubość minimalna to 1mm. Natomiast powłoki nakłada się wałkiem, a ich grubość maksymalna to 0,5mm.

Czy wszystkie kolory dostępne?

Dla bazy produktów epoksydowych Arturo  dostępna jest prawie cała gama kolorów RAL. Niektóre barwy wymagają jedynie dłuższego czasu produkcji. Głównie żółty, pomarańczowy i czerwony nie są całkowicie kryjące przy użyciu dwóch warstw. Unipro zaleca w ich przypadku zastosowanie pierwszej warstwy w kolorze 7035.

Baza produktów poliuretanowych Arturo dostępna jest w wielu kolorach, ich lista znajduje się w zakładce Przegląd kolorów.

Czy istnieją systemy designerskich żywic, które można stosować na zewnątrz?

Produkty Arturo stworzone są z myślą o wnętrzach. Jeżeli jednak interesują Cię produkty do stosowania na zewnątrz budynków, skontaktuj się z naszym Działem technicznym.